Отборът на „Черноморец“ надигра „Академик“ Пловдив в мач от 19-ия кръг в

...

Баскетболният „Черноморец“ надигра „Академик“ Пловдив

Отборът на „Черноморец“ надигра „Академик“ Пловдив в мач от 19-ия кръг в Националната баскетболна лига със 76:66 (21:16, 14:22, 20:11, 21:17).

Бургазлии записаха 12-а победа в НБЛ. Пловдивчани към този момент са с актив 8-11. Двата състава изиграха оспорван конфликт, в който домакините взеха задатък от 5 точки след първата четвърт при 21:16, само че до почивката Академик обърна до 38:35. Състезателите на Черноморец изравниха за 48:48 две минути и половина преди края на третата част, а със серия от 8:0 обърнаха до 52:48 и след 30 минути игра задатъкът им бе 55:49.

Георги Боянов поведе домакините с 24 точки и впечатляващите 17 битки. Тихомир Желев способства със 17 точки, 3 битки и 4 асистенции, а с 13 точки и 5 битки приключи Влатко Гранич. За Академик най-полезен беше Васил Бачев с 16 точки и 5 битки, а едно от новите попълнения Дейшон Найт осъществя 15 точки и добави 3 битки, плюс 8 асистенции за 30 минути на терена. Ник Фулард означи 12 точки и овладя 8 битки.

С 12 победи, 7 загуби и актив от 31 точки, „Черноморец“ заема четвъртото място във краткотрайното класиране.

В следващия 20-ти кръг от НБЛ бургазлии гостуват на „Шумен“. Мачът е на 14 март, понеделник, от 17:30 часа.
Източник: front.bg